Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

1995 yılında Raks Holding Başkan yardımcısının öncülüğünde, Sezen Aksu, Onno Tunç ve müzik sektörünün çok ünlü prodüktörlerinin bir araya gelmesiyle Raks Şirketler Grubunun dışında KARMA MüZiK adıyla kuruldu.

Başta Sezen Aksu ve Onno Tunç olmak üzere Türk Müzik sektörüne pek çok eser, album ve yeni sanatçılar kazandırdı. Sibel Can' ın tek Türk Sanat Müziği albumünü ve Müzeyyen Senar'ın "En Son Okuduklarım" isimli son albumünü gerçekleştirdi.

Müzik Yapımcıları Meslek Birliği Mü-YAP' ın kurulmasına öncülük etti ve kurucu üyeleri arasında yer aldı.

1996 yılında Onno Tunç' un ölümü sonrasında Gruba, prodüktör Koral Sarıtaş ve Tanju Arıkan' ın katılmasıyla şirketin ünvanı,  Marşandiz Uluslararsı Müzik Prodoksiyonları olarak değiştirildi.

Bu süreçte, ABD, Yunanistan ve Küba sanatçılarıyla ortak yapım ve albumler üretildi.

2005 yılında Türk Müzik sektöründe yaşanan kriz sırasında şirketten ayrılanların boşluğunu doldurmak amacıyla, şirketin ünvanı Raks Müzik Prodüksiyonları olarak değiştirildi.

Türkiye'nin en önde gelen müzik yapım şirketlerinin başında yer alan Raks Müzik Prodüksiyonları "Marşandiz Stüdyolarının" ve Marşandiz Uluslararsı Edisyon" şirketlerin de hissedarı konumunda olup yüzlerce yerli ve yabancı albümü ve onların telif haklarına sahip bulunmaktadır.

 

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player